Modele pojazdów cywilnych

’66 Chevy Fleetside Pickup (Revell1/25)

Auto z tytułu to stary model Revella z ubiegłego wieku (na ramkach data-1996). Jak przystało na tak stary model nic w nim do siebie nie pasuje. Niektóre części mają ładne detale inne wyglądają jak wyrzeźbione w mydle. Grube wlewy, poprzesuwane formy, jamy skurczowe i co tam jeszcze chcecie. Chcąc zrobić model jako “nówkę” lub odrestaurowany kosztowało by to masę roboty z brakiem gwarancji na końcowy efekt. Tylko nieliczne w ten sposób wykończone modele, które miałem okazję oglądać w sieci wyglądają zadowalająco. Po pierwszych oględzinach zawartości pudełka postanowiłem zrobić model zaniedbanego samochodu amerykańskiego farmera.

Trochę poprzerabiałem, trochę dodałem. Oto lista przeróbek:
Deskowanie paki+okucia, skoble i łańcuchy, siatka na pace za tylną szybą, lusterko zewnętrzne, osłona przeciwsłoneczna, karabin i uchwyt, wentylki, piasty (dzięki Tomek!), przedni zderzak, sprężyny w zawieszeniu, gumowe dywaniki, szyby w oknach bocznych, grill, paczka Lucky Strike’ów, pochuje na pace, parę rurek i kabelków pod maską, wzmocnienia i zamek maski, hak na zderzaku. To wystrugane ręcznie lub z większą lub mniejszą pomocą nowoczesnej technologii.
Wycieraczki przedniej szyby wymienione na trawione, kanapa podziurawiona, kolumna kierownicy przerobiona, wydech nie pasował – przerobiłem- wisi na drucie.

Zdjęcia w galerii z warsztatu i ze spaceru w ogrodzie.

Udostępnij: