Modele pojazdów cywilnych

53 Corvette Roadster, Revell 1/24

Nie wiem co napisać o tym zestawie… Wypraski datowane na 1982 r. Pewnie z tego roku pochodzą formy. To widać i potem czuć przy pasowaniu.
Pewnie są gorsze zestawy, ale ten jest (jak do tej pory) najsłabszy z jakim miałem do czynienia.

Zrobiłem go w wersji “znaleziska” ze starej szopy tuż przed próbą restaurowania. Karoseria z pozostałościami wnętrza, rama z resztkami przewodów, silnik z oddzieloną skrzynią biegów, gaźnikami i wałem. Te elementy są osobno.
Ramę zrobiłem niemalże w całości od nowa. Poprawiłem i dodałem elementy zawieszenia. Narysowałem i wydrukowałem felgi. Część śrub mocujących felgi zaginęła. W przepołowionym silniku dorobiłem osprzęt (koła pasowe, pompę paliwa, cewkę, rozrusznik, bagnet), śruby do głowicy i motylki osłony świec, koło zamachowe i obudowę sprzęgła. We wnętrzu “zdemontowałem” zegary i “zniszczyłem” tapicerkę siedzeń. Z karoserii usunąłem wycieraczki, klapkę nawiewu i klapkę wlewu paliwa. Dorobiłem sam wlew. Zaślepiłem otwory na lampy i dorobiłem jedną lampę. Usunąłem część listew chromowanych. W komorze silnika jest dorobiona kolumna kierownicza i resztki przewodów. Lakier miejscami złuszczył się do gołej karoserii (fiberglass).

W galerii zdjęcia gotowego modelu i parę zdjęć zrobionych podczas budowy.

Udostępnij: