Modele pojazdów cywilnych

VW Golf 1 GTI, Revell 1/24

Model Revella w którym wszystko pasuje? Nie przypominam sobie, żebym bardzo przeklinał przy budowie. Jest parę momentów w których trzeba uważać (np upychanie wnętrza do karoserii), ale większość prac jest przyjemna.
Zachciało mi się tuningować, więc trochę sobie skomplikowałem życie. Autko dostało nowe felgi i opony, “spojlerodaszek” nad tylną szybą, rozpórkę przedniego zawieszenia, pasy bezpieczeństwa, przewody pod maską i pod podwoziem. Największy problem miałem z doborem opon- chciałem obniżyć zawieszenie i wszystkie zestawy opon które dokupiłem ( 2 Aoshima i 2 Fujimi) były za duże. Swoją drogą nigdzie nie mogłem znaleźć danych z rzeczywistymi wymiarami opon sprzedawanych zestawów. Kupowałem na chybił trafił i wydałem więcej na cztery nie potrzebne zestawy waloryzacyjne z felgami i oponami niż na sam model. W końcu opony o żądanych wymiarach narysowałem i wydrukowałem sam.
Tablice rejestracyjne dostałem od Witka Kozakiewicza. Są wytrawione w blaszce. Model “z pudła” bez przeróbek jest łatwy do zrobienia- polecam nawet nie wprawionym modelarzom.


Udostępnij: