Modele Sci-FiNasze modele

NationalGuard Warmech (StationForge, 32mm)

NationalGuard Warmech ze StationForge

Kolejny model zrobiony całkowicie rozrywkowo i bezstresowo 🙂 . W przerwie pomiędzy “poważnymi” modelami, postanowiłem odpocząć i zrobić coś na szybko. Wybór padł na jeden z modeli udostępnionych przez “szczep” StationForge na MyMiniFactory.com. W większości specjalizują się oni w figurkach do robienia armii (32 mm?), ale od czasu do czasu wypuszczają bardzo ciekawe mecha i większe modele i wtedy do nich subskrybuję (bo taniej wychodzi niż kupowanie pojedynczych 🙂 ).

Ten model jest w tej samej skali co ich “normalne” figurki, tyle że przedstawia “robota” prowadzonego przez pilota. Całość ma odrobinę ponad 80 mm wysokości. Ma on dwie wersje: z zamkniętą kabiną i z otwartą. Przyznam się szczerze, że nie miałem odwagi robić tej otwartej i malować pilota… W przeciwieństwie do modeli innych projektantów, ich modele są bardzo dobrze zaprojektowane. Są one podzielone na mniejsze części i nie ma jakichkolwiek problemów z ich wydrukowaniem, także mogę je zdecydowanie polecać.

Tak to wygląda jeżeli chodzi o rozłożenie na części:

https://www.myminifactory.com/object/3d-print-nationalguard-warmech-268261

Malowanie jest oczywiście całkowicie wymyślone. Zainspirowałem się filmem z Ammo z YT pokazującym malowanie podobnego modelu z użyciem jednego z ich zestawów “wynalazków” do brudzenia itp.

W moim przypadku, główny kolor to akryl “Light Rust” z Miga. Mniejsze części były pomalowane akrylem “Medium Gunship Gray” Miga, a duperele “Rubber Black” z AK 3 generacji. Do tego użyłem różnych washy olejnych i emaliowych, a obicia itp zrobione były głównie z użyciem akryla “Chipping” z Miga. Na to na końcu poszły “magazynowe” pigmenty na “stopy” i całość została pociągnięta matowym Alclada.

Udostępnij: