Modele pojazdów cywilnych

Vespa 125 Primavera, Italeri 1/9

Pierwszy odruch po otwarciu pudełka- zamknąć i już nigdy nie zaglądać. Ale coś mnie ciągnęło do tego skuterka, bo trzeba przyznać, że ma swój urok. Drugie wrażenie- wszystkie detale będę musiał zrobić od nowa. Zacząłem od felg (mają zupełnie fantazyjny profil- nawet rysunek na pudełku bardziej odpowiada oryginałowi) i dorobiłem śruby. A potem pomyślałem: to model w skali 1/9, ugrzęznę z nim na długie miesiące. Odpuściłem i zrobiłem jak leci, skupiając się na malowaniu.
W latach sześćdziesiątych włoski lotniczy zespół akrobacyjny “Frecce Tricolori” latał na Fiatach G.91 pomalowanych na granatowo z charakterystycznymi pasami w kolorach włoskiej flagi. Moją Vespę pomalowałem podobnie, a że jest to model skutera zachowanego w oryginalnym stanie do lat dzisiejszych, zrozumiałe jest , że trochę się “zużył”. Stacyjkę zgubiłem, ale w pięćdziesięcioletnim skuterze mogło się to zdarzyć. Żeby choć trochę uatrakcyjnić słaby model dodałem kask i futerał z gitarą. Gitarzysta robił zdjęcia- więc go nie widać.

W galerii nie ma zdjęć detali, bo w modelu ich po prostu nie ma, a te które są rozmijają się o kilometry z rzeczywistością. Najlepszym dowodem jest kalkomania cyferblatu prędkościomierza wskazująca na to, że skuter obecnie porusza się prędkością 80 km/h.

Udostępnij: