Modele Sci-Fi

Krążownik Lądowy “Turtosa”

Jakiś czas temu, na Patreonie, zostałem jednym ze “sponsorów” autora/rysownika/projektanta nazywającego się “Extra Guy.” Projektuje on różne “dziwadła” Mecha (i nie tylko) w 3D, które można sobie samemu w domu wydrukować. Nie wiem gdzie, ale zobaczyłem wytwory jego wyobraźni i bardzo mi się one spodobały.

W ramach odpoczynku po jakimś “powaźnym” modelu, postanowiłem sobie coś z jego wytworów wydrukować, na szybko zbudować i pobawić się w malowanie. Wybór padł na jeden z jego starszych modeli: nazwany przez niego “Turtosa” i zrobiony w serii Mecha przypominające zwierzęta.

Sam model składa się z 10 części (tłowia, 4 nóg, 2 wieżyczek, 2 CIWS i wyrzutni rakiet) i gdyby nie to że musiałem poprawić w którymś momencie ustawienia drukarki i wydrukować jedną z nóg po raz drugi, to nie było by o czym pisać. Aż trudno w to uwierzyć, ale ten główny element składa się z kadłuba, szyi, głowy i działka Vulcan (“wystającego” z lewej strony). To ostatnie zdarzyło mi się w którymś momencie odłamać, ale na szczęście po przyklejeniu od razu CA nie zostało po tym żadnego śladu. Malowanie, brudzenie itp też odbyło się bez jakichś większych problemów. Wszystko to akryle, olejne washe, kredki i pigmenty z Ammo i AK. Oznaczenia itp. to recycling różnego rodzaju dupereli z zestawów do uzbrojenia samolotów i numerków ze starych modeli. Do tego postanowiłem użyć numer “76” ze starego zestawu dry transfers Archera jako ukłon w stronę mojego ulubionego prezydenta :)*. “Turtosa” to wprawdzie nie lotniskowiec, ale co mi tam :).

* – USS Ronald Reagan ma oznaczenie CVN-76

Udostępnij: